Останні новини
Завідувач відділення Копотун Н.Г. спільно з головами циклових комісій Слєпцовою Н.В. та Пономаренко В.О. ознайомили студентів ІІ курсу з каталогами вибіркових освітніх компонентів та силабусами вибіркових дисциплін.
Завдяки змістовним презентаціям студенти отримали в повному обсязі інформацію про дисципліни та компетентності, які формує кожна з них. Здобувачі фахової передвищої освіти ВСП «ЛФЕФК ПДАУ» використали можливість обирати індивідуальну освітню траєкторію.
Здобувачі освіти Відокремленого структурного підрозділу «Лубенський фінансово-економічний фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету» постійно вдосконалюють власну природничо-наукову, математичну, історично-правову, громадянську та інформаційно-комунікаційну компетентності, набуваючи досвіду критичного мислення та всебічного особистісного розвитку.
Переконливим свідченням цього є заслужені дипломи переможців XXI Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На Урок» (Весна 2024), які нашим студентам урочисто вручила директор коледжу Тетяна Орошан.
Переможці олімпіади з астрономії: дипломи І ступеня – Бахур Валентина, Коломійцев Михайло (11 група), дипломи ІІ ступеня – Білецька Єлизавета, Білецький Дмитро, Разін Максим (11 група), диплом ІІІ ступеня – Лемешко Яна (11 група).
Переможці олімпіади з фізики: диплом І ступеня – Бахур Валентина (11 група), дипломи ІІІ ступеня – Анохіна Юлія, Галаган Владислава (11 група). Переможці олімпіади з математики: диплом І ступеня – Микитенко Віктор (27 група), дипломи ІІ ступеня – Бахур Валентина, Гусак Влада (11 група), Колісник Павло (20 група), Білаш Олексій, Воблий Роман, Голубова Ангеліна (27 група), дипломи ІІІ ступеня – Галаган Владислава (11 група), Мохун Аліна (21 група), Радняна Богдана (27 група).
Переможці олімпіади з правознавства: дипломи І ступеня – Мохун Аліна (21 група), Воблий Роман, Голубова Ангеліна (27 група), дипломи ІІ ступеня – Радняна Богдана, Московець Анна, Білаш Олексій (27 група).
Переможці олімпіади з історії: дипломи І ступеня – Левченко Дар’я (21 група), Московець Анна, Маринкіна Юлія, Зінченко Анна (27 група), Приймак Володимир, Фоміч Дмитро (29 група), дипломи ІІ ступеня – Мохун Аліна (21 група), Радняна Богдана (27 група), Сінельник Карина (29 група), дипломи ІІІ ступеня – Торохтій Анна (21 група), Воблий Роман, Голубова Ангеліна, Білаш Олексій (27 група), Сінельник Поліна, Никифоров Максим (29 група).
Переможці олімпіади з громадянської освіти: диплом І ступеня – Бахур Валентина (11 група), дипломи ІІ ступеня – Білецька Єлизавета, Галаган Владислава (11 група), дипломи ІІІ ступеня – Разін Максим, Веремійчик Валерія, Савосько Наталія, Панасенко Олеся, Коломійцев Михайло, Білецький Дмитро, Питель В’ячеслав (11 група), Бачук Данило (12 група).
Переможці олімпіади з інформатики: дипломи І ступеня – Анохіна Юлія, Бахур Валентина (11 група), дипломи ІІ ступеня – Лемешко Яна, Питель В’ячеслав, Разін Максим (11 група), дипломи ІІІ ступеня – Білецький Дмитро, Веремійчик Валерія, Гусак Влада, Коломійцев Михайло, Савченко Дмитро, Федоренко Юлія (11 група), Чуб Євгеній (12 група).
Свідоцтва за підготовку переможців XXI Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На Урок» (Весна 2024) отримали викладачі загальноосвітніх та гуманітарно-соціальних дисциплін Тетяна Конкіна, Наталія Копотун, Наталія Шарапова і Світлана Дзюба.
Дякуємо всім учасникам Всеукраїнської інтернет-олімпіади! Зичимо підкорення омріяних життєвих, навчальних і професійних вершин під мирним небом!
22 травня 2024р. у ВСП «Лубенський фінансово-економічний фаховий коледж ПДАУ» відбулися змагання з волейболу серед дівчат. У змаганнях брали участь студентки збірних І-го та ІІ-го курсів. У цікавій та напруженій боротьбі перемогу виборола збірна команда ІІ-го курсу, друге місце посіла збірна команда І-го курсу. Змагання підготували та провели викладачі фізичного виховання Володимир Кононенко та Ігор Скребець.
21 травня Державна установа «Науково-методичний центр ВФПО» в онлайн-режимі провела семінар «Інноваційні підходи в організації навчальної та позааудиторної роботи з фізичного виховання в закладах фахової передвищої освіти в умовах сьогодення».
Спікерами заходу були представники Комітету з фізичного виховання і спорту МОН України, науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти.
З метою підвищення рівня професійної компетентності та для поширення досвіду серед здобувачів освіти, викладачі фізичного виховання ВСП «Лубенський фінансово-економічний фаховий коледж ПДАУ» Кононенко Володимир і Скребець Ігор також приєдналися до цього семінару.
Під час заходу було висвітлено такі теми: «Стратегія розвитку фізичного виховання та спорту здобувачів фахової передвищої освіти», «Сучасні фітнес-тренди», «Особливості організації та проведення занять з фізичної культури в інклюзивній групі у закладах фахової передвищої освіти».
18 травня - День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. З цієї нагоди в читальній залі коледжу завідувачка бібліотеки та її колеги з Публічної бібліотеки імені В. Малика провели для здобувачів освіти першого та другого курсів історичний репортаж «Зламані крила свободи». Методистом коледжу було організовано перегляд документального фільму.
Ти в огні не згорів, не загинув у вирі-пучині,
Як на тебе той рік кинув крилами стільки невзгод...
80 років тому на світанку їх вигнали з власних будинків, повантажили до товарних вагонів, ніби худобу, та без жодних пояснень вивезли в невідомому напрямку. За вікнами стояв спекотний травень 1944 року. Із півострова Крим за три доби було вивезено 180 000 татар. Бібліотекарі поінформували про найбільш вражаючі факти злочину проти людства, проілюструвавши свою розповідь унікальними світлинами з життя кримськотатарського народу та документальним відео. Завідувачка бібліотеки наголосила, що такі нестандартні заходи виховують у студентів почуття патріотизму та неупереджене ставлення до історичних подій, адже, не знаючи правди про своє минуле, не знайдеш вірного шляху в майбутньому.
Музеї в усі часи вважалися важливим засобом культурного обміну, розвитку співробітництва і взаєморозуміння. З нагоди Міжнародного дня музеїв, натхненні можливістю відвідати одну зі скарбниць пам’яті Полтавського краю, працівники Відокремленого структурного підрозділу «Лубенський фінансово-економічний фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету» 18 травня вирушили в екскурсійну поїздку до Березоворудського народного історико-краєзнавчого музею. Ініціаторами та організаторами насиченої й багатої враженнями екскурсії стали представники профспілкового комітету коледжу.
На щедрій Березоворудській землі нас гостинно зустріли директор Відокремленого структурного підрозділу «Березоворудський фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету» Василь Краснюк, заступник директора з виховної роботи Тетяна Продан і завідувач бібліотекою коледжу Галина Овчаренко-Шовкопляс. Завдяки майстерності наших екскурсоводів – Галини Василівни й Тетяни Вікторівни, учасники поїздки поринули в атмосферу Шевченківської доби і періоду сучасності палацу та садиби Закревських, відчули дух родинних традицій шанованого роду Закревських поблизу нетипової для українського краю піраміди-усипальні, помилувались зеленими й квітучими краєвидами Березової Рудки. Варто відмітити особливе ставлення жителів цього благодатного мистецького краю до життя й творчої спадщини Великого Кобзаря, повагу до нащадків роду Закревських, вшанування творчості видатного земляка, заслуженого діяча мистецтв України Дмитра Луценка, і звісно ж, безмежну вдячність та світлу пам’ять випускникам фахового коледжу й жителям Березової Рудки, які героїчно віддали своє життя у боротьбі за мирну Україну.
Відвідувачі екскурсії з перших хвилин спілкування з колегами стали поціновувачами матеріально-технічної бази фахового коледжу – результату щоденної наполегливої праці та неймовірного ентузіазму колективу коледжу на чолі з директором. Василь Миколайович Краснюк особисто провів нас важливими локаціями маєтку Закревських і коледжанської території, відкривши учасникам екскурсії особливий колорит аудиторій навчальних корпусів, лабораторії квітникарства, навчально-виробничих об’єктів для майбутніх агроінженерів, лабораторії бджільництва, навчальної ферми, колекційно-дослідного поля, навчальної теплиці, а також на правах справжнього господаря запросив гостей до коледжанської їдальні, щоразу підкреслюючи, що створення й підтримання в належному стані матеріально-технічної бази неможливе без спільних зусиль працівників коледжу й здобувачів освіти.
Висловлюємо щиру вдячність колективу Відокремленого структурного підрозділу «Березоворудський фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету» і сподіваємось на подальшу співпрацю в реалізації важливих освітніх завдань! А Березоворудському народному історико-краєзнавчому музею зичимо успіхів і процвітання під мирним небом на рідній землі!
16 травня 2024 року у ВСП «Лубенський фінансово-економічний фаховий коледж ПДАУ» було проведено виховний захід «Вишиванка – оберіг моєї родини» до Всесвітнього дня вишиванки. Це свято є особливо важливим під час повномасштабної війни, адже об'єднує українців, підкріплює емоційну стійкість.
На захід були запрошені гості - учні 1-ї Гімназії ім. Матвія Номиса та Гімназії ім. Василя Барки. Свято пройшло весело та жваво! Багато студентів та учнів були одягнені у національне вбрання. Цей день завжди викликає багато позитивних емоцій та сприяє об'єднанню людей навколо спільної культурної та національної ідентичності. Студенти коледжу порадували всіх чарівними піснями про вишиванку та про Україну, читали вірші та розвеселяли запальними танцями. Ми хочемо, щоб наші гості відчули, що наш коледж створює атмосферу родини! Він може бути не лише місцем навчання, а й спільнотою, де ви відчуваєте підтримку, дружбу та взаєморозуміння.
Носіть вишиванки у будні і свята. Адже вони в українській культурі часто сприймаються не лише як елемент одягу, а й оберіг. Це вбрання несе в собі багато символіки та енергії. Носіння вишиванки є символом єднання, взаємопідтримки та патріотизму.
9 травня 2023 року студентам нашого коледжу випала чудова нагода бути присутніми на Парламентському онлайн-уроці до Дня Європи, що був організований Освітнім центром Верховної Ради України!
Студенти отримали цінні знання, які стануть у нагоді як у навчанні, так і в майбутній професійній діяльності. Такі заходи сприяють розвитку політичної свідомості та активної громадянської позиції студентів. Нехай ця участь буде джерелом нових ідей, натхнення та пізнавальних вражень для нашої студентської громади!
8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Ми, студенти та викладачі ВСП «Лубенський фінансово-економічний фаховий коледж ПДАУ», приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати. Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними. Пам’ять про війну має вести не до культу перемоги, а розвивати вміння цінувати мир, категорично й безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами, а також виховувати сміливість та принциповість у боротьбі з агресією й несправедливістю.
8 травня, у День пам’яті та перемоги, Україна вшановує кожного, хто боровся з нацизмом. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять мирні цивільні люди, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, діти війни, примусові робітники. Адже війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.
Символом пам’яті про Другу світову війну є червоний мак. Його зазвичай прикріплюють до одягу або використовують в інформаційних матеріалах. Ми теж долучилися до цієї традиції напередодні, і під час тематичних виховних годин студенти мали ці квітки на грудях. Вони ознайомилися з історичними фактами та хронікою тих подій.
Пам'ять про Другу світову війну залишається важливою для багатьох країн, адже вона мала величезний вплив на світову історію, призвела до жахливих людських втрат і страждань. Вшанування пам'яті загиблих допомагає нам не забувати жертв тих драматичних років і нагадує нам про важливість миру та толерантності в сучасному світі.
«Найважливіше завдання цивілізації – навчити людину мислити»
Томас Едісон
Гостинні коридори й аудиторії нашого закладу зустрічали черговий тиждень квітня не лише весняним настроєм, а й натхненням та енергією для творчої співпраці, адже у Відокремленому структурному підрозділі «Лубенський фінансово-економічний фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету» з 22.04.2024 р. до 26.04.2024 р. тривав тиждень природничо-математичних дисциплін.
Кожен запланований захід, який вдалося реалізувати креативним педагогам Людмилі Крят, Тетяні Конкіній, Наталії Копотун, Світлані Дзюбі, фахівцю з екології Наталії Тихоненко разом з ініціативними студентами, був сповнений щирої вдячності захисникам і захисницям України, адже лише завдяки їх мужності, стійкості й героїзму ми маємо можливість повноцінно втілювати цікаві ідеї в нашій дружній коледжській родині!
Екологічна складова тижня природничо-математичних дисциплін була представлена виховною годиною «Планета просить порятунку» з нагоди Міжнародного дня Землі та Всеукраїнського дня довкілля, а також годиною спілкування «Лиш пам’ять усе пам’ятає…», проведеною напередодні 38 річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. Атмосферу турботи за майбутнє планети і суспільства в умовах постійних екологічних викликів допомагала відчути оформлена виставка екологічних плакатів «Чисте довкілля – запорука нашого здоров’я».
Фізика, хімія і математика – науки, які століттями йдуть пліч-о-пліч, допомагаючи одна одній, стали сферою застосування кмітливості та ерудиції учасників турніру знавців природничо-математичних дисциплін. Його переможцями стали студенти 11 групи (Валерія Веремійчик, Валентина Бахур, Михайло Коломійцев, Максим Разін, Вероніка Самойлюк, В’ячеслав Питель), гідну конкуренцію їм склали студенти 12 групи (Марина Головко, Ілля Федіско, Марія Біленко, Олександра Коновал, Ростислав Кукла, Олександр Бубирєв). Результати цікавого протистояння переконали присутніх у тому, що без природничо-наукового світогляду, математичного мислення та практичного досвіду використання цих наук життя сучасної людини просто не можливе.
Згадати видатних вчених та їх внесок в історію розвитку науки мали змогу всі, хто долучився до вікторини «Впізнайте вчених за їх портретами». Переможницею вікторини стала студентка 27 групи Богдана Радняна, її одногрупники Роман Воблий і Ангеліна Голубова посіли ІІ місце, а ІІІ місце заслужено виборола студентка 21 групи Аліна Мохун.
Поряд з цим, здобувачі освіти нашого коледжу не лише шанують цінну спадщину корифеїв української та світової науки, а й дбають про власний потенціал у вивченні загальноосвітніх дисциплін, працюючи над завданнями XXI Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На урок» (Весна-2024). Чекаємо на вдалі результати коледжських олімпійців після офіційного завершення олімпіади від провідного освітнього порталу.
Фундаментальну науку математику в нашому коледжі, звісно ж, шанують. Студенти 21 та 29 груп у рамках проведеного тижня долучились до челенджу «Математичний спринт», де виявили найбільш спритних і здібних знавців математики у своїх групах. І місце вибороли Анна Торохтій (21 група) і Максим Никифоров (29 група), ІІ місце – Кіра Яшнова (21 група), Карина Сінельник і Поліна Сінельник (29 група), ІІІ місце – Дарія Йоненко і Яна Юрченко (21 група), Володимир Приймак і Дмитро Фоміч (29 група).
Студенти 20 групи (Павло Колісник, Христина Боцан, Нана Метревелі, Юлія Кукуріка, Дімітрій Пащенко, Діана Остапенко) гідно змагались за звання «кмітливих математиків» із переможцями захопливого математичного двобою – командою студентів 27 групи (Богдана Радняна, Олексій Білаш, Роман Воблий, Ангеліна Голубова. Вікторія Рубан, Поліна Бондаренко).
Тиждень промайнув - і попереду на здобувачів освіти чекають нові миттєвості життя коледжу.
Хочемо побажати всім студентам примножувати свої знання як на заняттях, так і в позаурочний час! А у житті нехай на всіх чекає багато перемог, серед яких – наша спільна перемога в боротьбі за мир і свободу! Щиро дякуємо організаторам і учасникам проведених заходів!