• Навчання за освітньо-професійною програмою: "Облік і оподаткування"

  • Навчання за освітньо-професійною програмою: "Фінанси, банківська справа та страхування"

  • Навчання за освітньо-професійною програмою: "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність"

  • Навчання за освітньо-професійною програмою: "Економіка"

Продавець продовольчих та непродовольчих товарів

Друк
PDF

Загальна характеристика професії

Навчаючись у Лубенському фінансово-економічному коледжі, студенти мають можливість додатково оволодіти робітничою професією "Продавець продовольчих і непродовольчих товарів". Професія знаходить застосування у сфері обслуговування і торгівлі. Потреба в кадрах - постійна. Професія відноситься до найбільш розповсюджених. Робочим місцем продавця продовольчих і непродовольчих товарів є заклади торгівлі та торгівельні ринки. Знаряддя праці - функціональні засоби, робочий інструмент, пакувальний матеріал; предмет праці - покупці; мета праці - відпуск товарів.

Основними виробничими операціями продавця продовольчих і непродовольчих товарів є приймання товару на своє робоче місце, підготовка його до продажу, викладення товару на вітрину, обслуговування покупців (допомога у виборі товару, показ та пакування товару, підрахунок вартості відпущених товарів).

Професія продавця має середній ступінь важкості та напруженості праці. Обмежень за віком і статтю немає. Тривалість робочого дня залежить від тривалості робочого тижня та організації роботи. Можливий двозмінний графік роботи. До несприятливих факторів відносять роботу «на ногах», вимушений швидкий темп, психологічну напругу.


Вимоги до працівника

Продавець повинен знати: правила продажу товарів, асортимент, засоби зберігання, терміни реалізації товару, вимоги до його якості, прейскурант цін. Уміти: пропонувати і показувати товар, надавати допомогу у виборі товару aztec gold, стежити за своєчасним поповненням робочого запасу товарів, володіти різними способами пакування товарів, ввічливо поводитися з покупцями.

До представників цієї професії висуваються високі вимоги до розподілу і переключення уваги, оперативного мислення, чіткості і виразності у вимові, грамотності мови.

Продавець повинен бути емоційно стійким, чесним, самодисциплінованим, витриманим, ввічливим, охайним, тактовним у спілкуванні з людьми, врівноваженим, зацікавленим у роботі.

Термін навчання - 5,5 місяців.

Полтавська обл., м. Лубни,

вул. Я. Мудрого, 23/1

 

 

(05361) 77-535 - директор
(05361) 72-600 - приймальня
(05361) 72-605 - бухгалтерія
(05361) 71-870 - гуртожиток

 

lubnyfekpdaa@gmail.com